Zakázková výroba kroužkových zbrojí i samostatných kroužků

Specifikace našich výrobků

Objednávky:

Výrobek se objednává pomocí emailu info@ringsmaster.cz, který je uveden v kontaktech. Do předmětu stačí v případě objednávky napsat: Objednávka - váš výrobek o který máte zájem. Poté už stačí jen napsat sdělení a jednoduše odeslat. Po doručení emailu se domluvíme na přesnějších detailech. Každý železný výrobek je před dodáním z důvodu koroze lehce naolejován.

Materiál:

Z naší zkušenosti pleteme výrobky jedině z osvědčených materiálů. Převážně je to železný, velmi kvalitní a již ověřený svářecí drát od švédských výrobců, na doplňky a lemy používáme mosazný drát. Proč právě svářecí drát a ne vázací? Důvodů je víc, jeden z hlavních je jeho pevnost a historicky vyšší věrohodnost, pro lepší přehled jsem výhody vypsal sem:

Výhody svářecího drátu oproti vázacímu:

Svářecí železný drát vychází z normy EN 440 s označením G3Si1 a 039.07 ESAB

Pletení:

Výrobky pleteme z kroužků s jednotnou mírou 1,6 mm průměr drátu a 8 mm vnitřního průměru. Styl pletení máme 1v4, což znamená, že jeden kroužek drží čtyři až dotvoří kompletní pletivo. Ostatně tento způsob je používán již ve svatováclavské košili, nejznámější a nejunikátnější památce v tomto oboru u nás. Někdy je tento styl také mylně označován jako svatováclavský. Tento typ používáme pro jeho prověřené vlastnosti v kombinaci materiál/elastičnost pletiva.

Péče:

Jak se starat o výrobek? Hlavní problém zřejmě bude v korozi. Nejlepší způsob je ošetření lehkým naolejováním, asi nejrozšířenější a nejznámější olej je 'konkor', který také doporučujeme. Výrobek nemusí a ani by neměl být úplně mastný !!! Stačí košili narovnat na zem a lehce postříkat, opravdu velmi lehce, a jemně rozetřít suchým hadrem. Co dělat když už výrobek chytl nějakou tu rez? Pokud je to jen nepatrně, tak stačí více nakonzervovat a nechat působit a setřít suchým hadrem. Pokud už je to větší, tak asi nejlepší domácí způsob je pískováním. Jde o to že zrezlé skvrny 'properete' důkladně pískem. Výrobek nikdy nenechávejte u zdroje vlhka a už vůbec ne na dešti!

(c) ringsmater.cz info@ringsmater.cz